Грундът за засяване се избира така, че да бъде рохка, не степана почва, като в нея може да се добави 1 супена лъжица супер фосфат, 1 чаена лъжичка калиев сулфат. На сбитата почва може да се добави торф. Разсадът може да е с дължина 3-4мм от семена засети в саксии по 2 семки на дълбочина 1,5 см, покрити с фолио и поставени на топло място. Температура при отглеждане на разсада трябва да бъде 18-19 градуса и не повече от 27 градуса. Поливайте разсада умерено, не допускайте изсъхване на стеблата. Затова почвата около растенията се насипва в конус. Прекомерната влага води до гниене на корена. Затова поливането се извършва два пъти. Желателно е да се поставя органична тор: с полени (1:10) или птичи тор (1:15). Към разтвора може да се добави супер фосфат 1 супена лъжица на 10л вода. На едно растение разходът ще е 0,1л от разтвора. Необходимо е да се следи, разтвора да не попадне върху листата и стеблата на растението. Второто подхранване става след разсаждане на разсада в почва с минерални съставки.
Когато в разсада се появят 4-6 настоящи листа, те се пресаждат в почвата. Почвата трябва да бъде топла до 12-15 градуса. След засяването задължително закрийте с полиетилен, а него можете да свалите, когато настъпи устойчиво топло време. По време на целия период на вегетация на динята не поливайте, а в периода на съзряване трябва над динята да се направи покрив от фолио, това ще помогне плодът да израсне сладък. След появяването на първия завръз при недостатъчна топлина прищипете плодният камшик на третия цвят след плода. Това ще ускори съзряването почти 2 седмици преди това, като размера на плода ще бъде голям. Плодовете се считат са узрели, когато върхът на камшика изсъхне.
Разсадът се засява в един ред на разстояние 60 см един от друг. Растенията с корени в земята се засяват на 2/3 височина, за да може коренната шийка да не е в контакт с почвата, а стеблата да не се намокрят при поливане и да не загниват. До образоването на завръза се поддържа температура 25-26 градуса. Първо се появяват женските цветове, а след седмица мъжките. Но, по-добре да се направи изкуствено опрашване. Първият завръз предимно се появява на 10 юли (при посаждане на разсада на 5-10 юни). Когато завръза израсте до размер на голям орех, на него се поставя мрежичка. На всяко растение се оставя по 1-2 филиза. След образуване на трети завръз всеки филиз се прищипва. Понякога страничните издънки се прищипват над 3-4 листа и се оставя на растението 3-4 филиза с 2-3 завръза. Подхранващата тор може да е в съотношение (1:10) с добавяне на калиев сулфат (1 супена лъжица на 10 л вода).
Описаният начин за отглеждане на дини при подбор на ранни сортове ще позволи на овощарите успешно да отгледат този плод в умерен климат. Пробвайте – вложеният труд си заслужава.